Hauptinhalt

piknik

W niedzielę, 16 czerwca 2019 roku na placu przed Szkołą Muzyczną I stopnia w Dydni miał miejsce Piknik Muzyczny. Jest to doroczne już święto muzyki, organizowane wspólnie przez nauczycieli, uczniów i rodziców ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni.

Piknik rozpoczął się od wystąpień Pani Dyrektor Elżbiety Przystasz oraz Pani Wójt Alicji Pocałuń, które uroczyście wszystkich przywitały. Pośród przybyłych gości byli m.in. Pani Sekretarz Gminy Edyta Kuczma, Pan Dyrektor GOK Rafał Czopor, Pani Sołtys Dydni Gabriela Wójtowicz, Pani Dyrektor SP w Grabówce Teresa Mazur. Korzystając z okazji, rodzice tegorocznych absolwentów Szkoły złożyli w imieniu własnym i dzieci podziękowania dla Pani Dyrektor, za jej pracę i trud włożony w kształcenie młodych muzyków.
Następnie odbył się koncert uczniów szkoły muzycznej, którzy występowali  przy akompaniamencie nauczycieli szkoły. Gościnnie wystąpili uczniowie szkół muzycznych w Sanoku i Kańczudze. Pod okiem Pani Beaty Michniewicz dzieci przygotowały również muzyczno-rytmiczne zabawy. Pani Beata Michniewicz jest specjalistką w dziedzinie rytmiki, a na Piknik Muzyczny w Dydni co rok przyjeżdża aż z Suwałk.
W przerwach koncertu na gości czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Kiełbaski z grilla, spaghetti, ciasta, słodkości i napoje.