Hauptinhalt

zakończenie roku

19 czerwca 2019r. zakończył się rok szkolny. W szkołach naszej gminy odbyły się uroczystości związane z tym wydarzeniem. Podsumowano całokształt pracy szkolnej w minionym roku, odnotowano sukcesy i osiągnięcia uczniów oraz nauczycieli i rozdano świadectwa szkolne.

Obchody rozpoczęły się od mszy w kościołach parafialnych, podczas których wyrażono wdzięczność za kolejny udany rok, a także proszono o szczęśliwe i bezpieczne wakacje. Następnie, już w szkołach, wyróżniono uczniów, którzy odznaczyli się szczególnymi osiągnięciami, podziękowano nauczycielom i rodzicom za ich pracę na rzecz szkół, a także uroczyście pożegnano absolwentów ósmych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjum.
Absolwenci tegorocznej trzeciej klasy gimnazjum stanowią jego ostatni rocznik. W polskim systemie oświaty gimnazja pojawiły się 1 września 1999 roku. Stanowiły one drugi, obowiązkowy poziom kształcenia. W 2017 roku przeprowadzono reformę oświaty, zgodnie z którą od 31 sierpnia 2019 roku wszystkie polskie gimnazja przestają funkcjonować, natomiast szkoły podstawowe ponownie kształcą w systemie ośmioletnim.