Hauptinhalt

turniej

W niedzielę 21 lipca 2019 roku w Krzywem odbyła się impreza pn. „Ocalić od zapomnienia dziedzictwo wsi galicyjskiej”, której towarzyszył Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy. Wydarzenie zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Krzywem, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni, Radą Sołecką Wsi Krzywe, Kołem Gospodyń Wiejskich. Imprezę dofinansowano z budżetu Powiatu Brzozowskiego oraz budżetu Gminy Dydnia.

Impreza rozpoczęła się od uroczystego powitania gości przez Wójt Gminy Dydnia Alicję Pocałuń oraz Sołtys Krzywego Zofię Turoń. Później na scenie wystąpiła kapela ludowa Młoda Przepióreczka, która zaprezentowała się publiczności w nowych strojach zakupionych przez Gminny Ośrodek Kultury. Następnie odbył się Turniej Wsi, w którym wzięły udział drużyny z Krzywego, Dydni, Końskiego, Witryłowa, Wydrnej, Obarzyma i gościnnie z Pakoszówki. Po trudnych i pełnych zaciętej walki rozgrywkach Puchar Wójta zdobyła drużyna z Witryłowa. Z inicjatywy pani Bogusławy Krzywonos w sali domu ludowego można było zwiedzić wystawę tradycyjnego rękodzieła ludowego, a także wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych. Oprócz tego dzieci mogły pobawić się na dmuchanym zamku. Na gości czekały również różne smaczne przekąski- ciasta, proziaki, lody, potrawy z grilla, ciepłe i zimne napoje. Po turnieju odbył się festyn przy muzyce zespołu The Mode Song.