Hauptinhalt

zdalna szkoła

Gmina Dydnia jest obecnie w trakcie realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.
Celem projektu jest zakup sprzętu komputerowego przeznaczonego dla uczniów oraz nauczycieli, umożliwiającego kształcenie w systemie zdalnym. Z pierwszej transzy udało nam się pozyskać dofinansowanie w wysokości 60 000 złotych, co w efekcie umożliwiło zakup 24 laptopów dla uczniów naszych szkół. Pozyskane środki stanowią 100% kosztów kwalifikowanych.

15 maja rusza kolejny nabór wniosków na dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”. Gmina Dydnia będzie się starać o przyznanie środków w wysokości 95 000 złotych.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr 1 "Powszechny dostęp do szybkiego Internetu" Działania 1.1 "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zdalna Szkoła