Hauptinhalt

wot

W sobotę, 4 lipca 2020 r., jednostka OSP Dydnia odbyła wspólnie z WOT ćwiczenia z zakresu reagowania kryzysowego. Ćwiczenia te miały na celu doskonalenie współpracy i koordynacji działań obu służb w sytuacji zagrożenia życia i mienia mieszkańców naszej gminy.

Scenariusz ćwiczeń zakładał przeprowadzenie sprawnej, szybkiej i efektywnej akcji ratunkowej w czasie zagrożenia powodziowego. Przećwiczono metody workowania piasku, układania wałów przeciwpowodziowych oraz wykorzystanie sprzętu strażackiego do przepompowywania wody. Przećwiczono również procedury udzielania pierwszej pomocy – przeprowadzono scenkę udzielania pomocy poszkodowanemu, a na fantomie ćwiczono technikę przeprowadzenia prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Wstępnie zaplanowano, że pod koniec sierpnia br. zostaną przeprowadzone podobne ćwiczenia z udziałem WOT oraz innych jednostek OSP z terenu Gminy Dydnia.
Zdjęcia: Tomasz Adamski