Hauptinhalt

Plebiscyt

W dniu 16 września 2020 roku odbył się XX Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego.
Jubileuszowy plebiscyt zgromadził 25 kandydatów ubiegających się o miano Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego. Organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie pod medialnym patronatem Brzozowskiej Gazety Powiatowej.

Tegoroczni kandydaci, to reprezentacji licznych dyscyplin sportowych m.in.: piłkarze, koszykarze, szachiści. Gminę Dydnię reprezentują Dominik Kulon, Franciszek Źrebiec, Bartłomiej Rakoczy oraz Dominik Korab. Poniżej przedstawiamy sylwetki sportowców z ziemi dydyńskiej.
Dominik Kulon to mieszkaniec Dydni. Od 2010 roku reprezentował klub ULKS „Grabowianka ” Grabówka w grupie orlików i trampkarzy starszych. Jako zawodnik Akademii Młodych Orłów w Krośnie otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji Polski U-16. W 2019 roku był na konsultacjach kadry U-17 w Siedlcach. W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu występował ze swoją drużyną w Centralnej Lidze Juniorów U-17, w której został królem strzelców z dorobkiem 12 bramek. Dodatkowo Dominik występował w kadrze seniorów występujących w IV lidze.
Franciszek Żrebiec jest mieszkańcem Niebocka. W Katowickim Janowie podczas Mistrzostw Polski Żaka Starszego U-14 został uznany za najlepszego bramkarza, uzyskując ostatecznie tytuł wicemistrza Polski. Na co dzień hokeista z Niebocka rozgrywa swoje mecze
w PZHL w grupie młodzika. Uczestniczy również w rozgrywkach Karpackiej Młodzieżowej Ligi Hokeja Carpatian Junior Hockey League (CJHL).
Bartłomiej Rakoczy pochodzi z Jabłonki. Jego pierwszym klubem był ULKS „Orły” Jabłonka. Obecnie jest wyróżniającym się zawodnikiem ULKS „ Grabowianka” Grabówka. W sezonie 2019/20 znany za jednego z najlepszych zawodników w krośnieńskiej klasie „A”. Obdarzony mocnym strzałem, często włączający się w akcje ofensywne swojej drużyny. Wyróżniającą cechą zawodnika jest uniwersalność. Aktualnie gra na pozycji obrońcy.
Dominik Korab jest kapitanem młodzieżowej drużyny ULKS „ Grabowianka” Grabówka. Występuje również w drużynie juniorów młodszych. Uznawany jest za czołowego zawodnika Podkarpacia z rocznika 2007. Związany jest z Akademią Młodych Orłów w Krośnie.

W gali udziału nie wziął Dominik Kulon, który doznał kontuzji podczas meczu Centralnej Ligi Juniorów: Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze (D. Kulon). Nagrodę oraz pamiątkowy dyplom odebrała mama Dominika Pani Małgorzata Pocałuń-Kulon.