Hauptinhalt

50 lat

„Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje.”

20 września w Gminie Dydnia świętowaliśmy Jubileusz 50-lecia Małżeństwa wraz z parami, które zawarły związek małżeński w 1970 roku. W uroczystości wzięło udział 9 par: Państwo Teresa i Tadeusz Cyparscy z Dydni, Państwo Alina i Stanisław Kłodowscy z Dydni, Państwo Barbara i Franciszek Kurczab z Jabłonki, Państwo Zofia i Roman Pierożak z Niebocka, Państwo Alina i Stanisław Pikor z Wydrnej, Państwo Maria i Stanisław Przystasz z Witryłowa, Państwo Joanna i Kazimierz Szczepanek z Niebocka, Państwo Henryka i Mieczysław Szmyd z Jabłonki, Państwo Zofia i Andrzej Zarzyka z Dydni. Łącznie z terenu gminy jubileusz obchodziło w tym roku 16 par.
Symboliczna uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Niebocku. Ksiądz proboszcz Andrzej Szkoła odprawił mszę świętą w intencji jubilatów oraz ich rodzin. Podczas mszy małżonkowie, w obecności swoich rodzin, dzieci i wnuków, odnowili wobec siebie słowa przysięgi małżeńskiej, tej samej którą składali sobie przed 50 laty.
Po uroczystej mszy Wójt Gminy Alicja Pocałuń, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Szul, Sekretarz Gminy Edyta Kuczma oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Pomykała przekazali jubilatom honorowe odznaczenia od Prezydenta RP wraz z symbolicznym prezentem od Urzędu Gminy w Dydni, natomiast ksiądz proboszcz Andrzej Szkoła ofiarował im poświęcone krzyżyki.