Hauptinhalt

targowisko

Z myślą o lokalnych producentach żywności, a także o konsumentach, którzy chcą kupować to co nasze, lokalne - w Dydni powstanie gminne targowisko.
Celem budowy targowiska jest stworzenie odpowiednich warunków dla lokalnych producentów do zbytu swoich produktów. Ma to przede wszystkim uprościć i skrócić łańcuch dostaw od rolnika do konsumenta. Ryneczek umożliwi nam, konsumentom, dostęp do świeżej, lokalnej, ekologicznej żywności.

Na realizację zadania „Budowa targowiska gminnego „Mój Rynek” w Dydni” gmina pozyskała dofinansowanie z PROW na lata 2014-2020 w ramach programu „Mój Rynek”.
29 września 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie została już zawarta umowa na budowę targowiska. W podpisaniu umowy udział wzięli wicemarszałek województwa Piotr Pilch, członek zarządu Stanisław Kruczek, wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń oraz skarbnik Anna Stachyrak.
Targowisko w Dydni powstanie na placu obok poczty. Stoiska będą zadaszone, oświetlone, podłączone do sieci energetycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej. Teren pod budowę targowiska zostanie utwardzony, zostanie wydzielony również parking.
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” pn. Budowa targowiska gminnego „Mój Rynek” w Dydni współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.