Hauptinhalt

szkoła

Gmina Dydnia znalazła się na wstępnej liście rankingowej wniosków o powierzenie grantu w ramach realizacji projektu pn. „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”.

Celem projektu jest dostosowanie szkół tak by w jak największym stopniu zniwelować bariery dostępności szkół dla osób z różnego rodzaju trudnościami fizycznymi. Z grantu można będzie sfinansować działania modernizacyjne budynków, zakup specjalistycznego wyposażenia, a także prowadzenie działań podnoszących świadomość i kompetencje pracowników oświaty w zakresie dostępności.
Projekt realizowany przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Młodych Lubuszan i Politechniką Gdańską. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, oś priorytetowa IV: Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, działanie 4.1 Innowacje społeczne.