Hauptinhalt

W niedzielne popołudnie na stadionie w Niebocku zebrali się kibice z różnych stron powiatu brzozowskiego i nie tylko na meczu promującym piłkę nożną.

W 2013 roku na stadionie Brzozowi MOSIR Brzozów gościliśmy drużyną Stali Stalowa Wola. Po emocjonującym widowisku reprezentacja powiatu brzozowskiego przegrała 5-0 a bezsprzecznym bohaterem meczu był bramkarz Grabowianki Maciej Olenicz. Rok później na stadionie Haczovii Haczów reprezentacja powiatu zmierzyła się z pretendującą do gry w I lidze drużyną Siarki Tarnobrzeg ulęgając gościom aż 10-1. Jedyną bramkę zdobył zawodnik Grabowianki Grabówka Dawid Sołkowicz.
5 lipca 2015 roku gościliśmy na stadionie w Niebocku drużynę KS „KARPATY” Krosno.  Drużyna Karpat jest na etapie przebudowy, testowani byli nowi zawodnicy.
Drużyna reprezentująca Powiat Brzozowski oparta była w głównej mierze na zawodnikach Iskry Przysietnica (10) oraz Grabowianki Grabówka (4 – Oleniacz Maciej, Sołkowicz Dawid, Grudz Daniel oraz Czura Jakub, który nie dotarł na  mecz), Haczowi Haczów (3), oraz po jednym - najlepszym zawodniku z pozostałych drużyn z powiatu grających w klasie A. Na mecz powołano również dwóch młodych zawodników z Victorii Niebocko (Bartłomieja Myćkę i Arkadiusza Mazura).
Mecz był wyrównanym widowiskiem sportowym. Goście w 7’ po faulu w polu karnym wyszli na prowadzenie. W 18’ podwyższyli rezultat spotkania na 0-2. Szybko odpowiedzieli zawodnicy Reprezentacji Powiatu i po strzale w 19’ Łukasza Gosztyły wynik był 1-2.
W 42’ minucie po dwójkowej akcji zawodników Grabowianki - Daniel Grudz dośrodkowuje w pole karne gdzie zostaje sfaulowany Dawid Sołkowicz, sędzia bez wahania wskazuje na 11 m a sam poszkodowany doprowadza do remisu.
Opowiedz zawodników Karpat jest natychmiastowa. W 43’ meczu na listę ponownie wpisuje się Tomasz Kasperkowicz.
Mimo dobrych okazji w drugiej połowie na wyrównanie, mecz zakończył się wynikiem 2-3.
Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie i walkę, której nie zabrakło do końca. Puchary dla uczestniczących w zawodach drużyn wręczyli Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski a dla gospodarzy w imieniu starosty Powiatu Brzozowskiego – Członek Zarządu Powiatu Jacek Adamski. Upominki dla drużyn wręczyli P. Henryk Przyczynek Prezes Zrzeszenia LZS w Brzozowie oraz Piotr Kulon działacz sportowy w Klubie LKS Victoria Niebocko.
Organizatorami meczu byli – Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie, Starostwo Powiatowe w Brzozowie, Gmina Dydnia, LZS VICTORIA Niebocko.
Zawody prowadził trójka sędziowska z Sanoka arbiter główny - Sebastian Błażejowski, Asystenci Rafał Komański i Piotr Olbrycht.
Serdeczne podziękowania dla OSP Niebocko za odpowiednie nawodnienie płyty stadionu.

Jacek Adamski

fot. T. Żaczek, J. Wolak