Hauptinhalt

„Chociaż lubię Jasną Górę i Piekary lubię też,
To Kalwarię kocham szczerze, taka prawda jest!”

W  dniach 10 i 11 sierpnia 2015 r. gościliśmy pątników pieszej pielgrzymki brzozowskiej, która co roku przechodzi przez teren Gminy Dydnia.
Pierwszym miejscem odpoczynku dla pielgrzymów na terenie Gminy Dydnia była Szkoła Podstawowa w Jabłonce, gdzie pani dyrektor Zuzanna Dmitrzak przygotowała napoje: wodę, kawę i herbatę.
Następnie pielgrzymi zatrzymali się w Zespole Szkół w Dydni  na ciepły posiłek- żurek, owoce, ciasta, wodę przygotowany przez dyrektor szkoły Iwonę Pocałuń oraz członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Dydni.
W godzinach popołudniowych pątnicy dotarli do Witryłowa, gdzie był dla nich przygotowany poczęstunek i nocleg w Domu Ludowym w Witryłowie.
Dzięki sołtys Agnieszce Węgrzyńskiej i radnemu Adamowi Domowiczowi oraz Bogumile Domowicz, Urszuli Korneckiej, Romanowi Kopija i Tadeuszowi Pelczarskiemu ugoszczonych zostało 55 pielgrzymów. Na szwedzkim stole nie zabrakło ciast z sezonowych owoców, drożdżówek, rożków z nadzieniem, borówek, kiszonych ogórków, kompotu z jabłek, kawy i herbaty.
Pielgrzymi dziękowali śpiewem za przygotowane poczęstunki.