Hauptinhalt

6 września br. na stadionie sportowym w Haczowie odbyły się XVI Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze o Puchar Starosty Brzozowskiego. Drużyny walczyły w niesprzyjających warunkach atmosferycznych /w deszczu/, w których najlepiej poradziła sobie OSP Jabłonica Polska zwyciężając w trzech  z czterech rozegranych konkurencji: grupie C- kobiety, grupie A- mężczyźni oraz w kategorii młodzieżowej chłopców (10-16 lat).

W grupie młodzieżowej dziewcząt zwyciężyła drużyna z OSP Dydnia w składzie: Anna Ryń, Natalia Wójcik, Karolina Wójcik, Natalia Rozmus, Monika Ryń, Ewelina Gaworecka, Patrycja Sokołowska, Anna Skałkowska, Emilia Pietryka, Karolina Sąsiadek. Drużynę do zawodów przygotowali: dh Marek Węgrzyński wspólnie z dh Janem Janowiczem.
W zawodach udział wzięło 26 ekip z powiatu brzozowskiego. Naszą gminę reprezentowali seniorzy z OSP Grabówka, seniorki z OSP Wydrna oraz młodzieżowa drużyna chłopców  i dziewcząt z OSP Dydnia. Kolejność w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:
- grupa MDP dziewcząt (10-16 lat): Dydnia, Stara Wieś, Nozdrzec, Trześniów, Jasienica Rosielna, Golcowa
- grupa MDP chłopców (10-16 lat):Jabłonica Polska, Malinówka, Stara Wieś, Dydnia, Jasienica Rosielna, Golcowa
- grupa C:  Jabłonica Polska, Blizne, Trześniów, Wesoła, Zmiennica, Wydrna, Golcowa
- grupa A: Jabłonica Polska, Blizne, Trześniów, Wesoła, Przysietnica, Grabówka, Barycz

Stanisław Pytlowany
fot. www.ry-sa.pl