Hauptinhalt

Dzień 26 listopada 2015 r. był dniem, kiedy to młodzi wykonawcy z Gminy Dydnia, reprezentanci Szkół Podstawowych i Przedszkoli spotkali się na finale gminnym ,,Mikołajkowych Debiutów”.

Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wykonawcy zostali wyłonieni do finału gminnego drogą eliminacji, które to odbyły się w szkołach podstawowych i przedszkolach. Do konkursu zgłoszono 28 wykonawców, którzy reprezentowali szkoły w Niebocku, Krzemiennej, Dydni, Jabłonce, Grabówce oraz Przedszkole w Niebocku i Dydni.

Młodych Artystów w tym roku oceniało dwóch jurorów w składzie Dariusz Klimowicz oraz Marek Kupczakiewicz. Do udziału w koncercie finałowym w Brzozowie zakwalifikowano: Marlenę Pilszak  kl. II Zespół Szkół w Niebocku, duet – Milenę Skrabalak i Nikolę Piskorowską kl. I Zespół Szkół w Dydni, Maję Kopiczak kl. I Szkoła Podstawowa w Grabówce oraz Wiktorię Pajęcką z kl. II  Szkoły Podstawowej w Jabłonce. Jurorzy jednogłośnie stwierdzili, że poziom wykonywanych, niekiedy trudnych utworów był bardzo wysoki, a to z kolei jest dowodem, że rodzice jak i panie przygotowujące dzieci do występu wkładają w to dużo pracy i serca.

Na spotkanie z dziećmi przyjechał Św. Mikołaj, który w przerwie rozdawał wszystkim uczestnikom słodycze.

Publiczność bawiła się doskonale. Wszystkie dzieci biorące udział w koncercie dostały pamiątkowe dyplomy i maskotki. Fundatorem nagród był Gminny Ośrodek Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni. Dziękujemy wszystkim rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do występu.

Małgorzata  Turopolska