Hauptinhalt

„Jakie to dziwne:
w dziurawej szopce,
w noc betlejemską, pod dachem z gwiazd
Bóg się narodził, jak każdy z nas.
Jakie to dziwne, że Bóg był dzieckiem
I płakał, i było mu zimno, i drżał
I że u Jego żłobu osiołek stał.”

Od 5 grudnia 2015 r. odbywają się Spotkania Wigilijne – Integracja Międzypokoleniowa – Łatwiej Razem w poszczególnych miejscowościach Gminy Dydnia. Do dnia dzisiejszego odbyły się wigilie w 11 miejscowościach tj. Uluczu, Krzywem, Obarzymie, Jabłonce, Niewistce, Krzemiennej, Temeszowie, Witryłowie, Końskiem, Wydrnej, Niebocku. W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie wigilijne w Grabówce, a w niedzielę wigilia w Dydni.
Na spotkaniach wigilijnych dzieci z miejscowych szkół przedstawiały program artystyczny związany z przyjściem na świat Dzieciątka Jezus oraz radością, która płynie ze Świąt Bożego Narodzenia. Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski składał wszystkim życzenia świąteczne, Dorota Bluj Prezes Stowarzyszenia Ziemia Dydyńska Przyjazna Dzieciom, które podjęło się  organizacji spotkań wigilijnych miała krótkie prelekcje na temat integracji pokoleniowej. Rodzina  wielopokoleniowa uczy wzajemnej solidarności, a seniorzy mają ogromny wpływ na umacnianie więzi rodzinnych.
Tegoroczne wigilie zgromadziły w każdej miejscowości ludzi, którzy chcą się spotkać przy wspólnym stole, złożyć sobie wzajemnie życzenia i połamać się opłatkiem z Wójtem Gminy oraz Sąsiadami. Trudu  przygotowania  uroczystości podjęły się Koła Gospodyń Wiejskich (Ulucz, Krzywe, Obarzym, Jabłonka, Niewistka, Temeszów, Końskie, Niebocko), Rady Rodziców ( Szkoła Podstawowa w Krzemiennej, Witryłowie i Wydrnej) oraz osoby, które chcą pomagać tym którzy czasami nie mają bliskiej osoby z którą mogliby wspólnie spożyć wieczerzę wigilijną.
Podziękowania należą się także wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Spotkań Wigilijnych – Integracja Międzypokoleniowa – Łatwiej Razem: dyrektorom szkół, nauczycielom i uczniom, kierownikowi i pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dydni oraz radnym i sołtysom z Ulucza, Krzywego, Obarzyma, Jabłonki, Niewistki, Temeszowa, Witryłowa, Końskiego, Wydrnej, Niebocka.