Hauptinhalt

25 stycznia 2016 r. gościem Urzędu Gminy w Dydni był ks. Wojciech Pelc, misjonarz pochodzący z Brzozowa, który przez 32 lat pracował w Paragwaju.

Ks. Wojciech Pelc przywiózł ze sobą relikwie Ojca Świętego Jana Pawła II, które obecni na spotkaniu pracownicy urzędu mogli ucałować i poprosić o wsparcie Ukochanego Ojca Świętego w swoich indywidualnych intencjach.
Misjonarz z Brzozowa opowiadał o realiach z jakimi zetknął się podczas kapłańskiej posługi na misjach w Ameryce Południowej. Wyraził chęć przyjazdu do wszystkich zainteresowanych szkół by w barwny i obrazowy sposób przedstawić uczniom i nauczycielom jak wygląda praca misjonarzy w Paragwaju, opowiedzieć o ewangelizacji, różnicach kulturowych i pięknie południowoamerykańskiej przyrody.