Hauptinhalt

24 stycznia 2016 r. w Sali Widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Dydni odbył się kolejny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów i pedagogów Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni.

Dla licznie zgromadzonej publiczności wykonawcy przygotowali wiele artystycznych niespodzianek. Oprócz solistów zaprezentowały się zespoły szkolne, duety, tria, a także zadebiutowała Orkiestra smyczkowa z uczniami z klas I – IV wzbogacona udziałem nauczycieli: Pani Marii Putrzyńskiej, Katarzyny Bochenek – Meisner,  Pawła Kopca, Mariusza Tobiasiewicza, Łukasza Kota, a także  z udziałem solistów Pauliny Zubel -  flet i Pawła Myrty  - gitara. Zespół pod dyrekcją Elżbiety Przystasz pięknie wykonał kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, za co otrzymał gromkie brawa.
W programie koncertu znalazły się tradycyjne kolędy, pastorałki, a także piosenki bożonarodzeniowe.
Uroczysty koncert, prowadzony przez  Marię i Tomasza Putrzyńskich, rozpoczął pięknym wykonaniem dwóch pastorałek: „Przylecieli aniołkowie” i „ W szopie na sianeczku” Chór szkolny pod dyrekcją Elżbiety Przystasz, przy akompaniamencie Katarzyny Matery. Zespół pod dyrekcją Elżbiety Przystasz pięknie wykonał kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, za co otrzymał gromkie brawa.
Podczas koncertu pierwszy raz mogliśmy usłyszeć Orkiestrę akordeonową przygotowaną przez Pana Krzysztofa Burego, w której wykonaniu usłyszeliśmy: „Dzisiaj w Betlejem”, „Do szopy, hej pasterze” oraz „Jingle Bells”.
Chyba największą niespodzianką kolędowego popołudnia był występ dwóch zespołów „Bel canto” i „Camerata”, złożonych z pedagogów Szkoły Muzycznej  I st. w Dydni. Usłyszeliśmy tradycyjne kolędy a capella: „Przybieżeli do Betlejem” i ‘Północ już była”  jak i z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego „Anioł pasterzom mówił”. Mistrzowskie wykonanie utworów zaowocowało wielkim aplauzem publiczności i licznymi gratulacjami.
„Jestem pod ogromnym wrażeniem dzisiejszego koncertu, który wprowadził wszystkich słuchaczy w bożonarodzeniowy nastrój” – powiedziała Pani dyrektor Elżbieta Przystasz i dodała: „Serdecznie dziękuję wszystkim pedagogom za piękne przygotowanie uczniów do koncertu i gratuluję wszystkim wykonawcom udanych prezentacji artystycznych. Cieszę się, że była z nami liczna publiczność, a także Władze Gminy Dydnia z Panem Wójtem Jerzym F. Adamskim na czele, księża, dyrektor GOKBPiW w Dydni,  radni gminy z przewodniczącym  Panem Piotrem Szulem, sołtysi,   dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy oraz Rada Rodziców”.
W koncercie wystąpili:
Chór dziecięcy, Krzysztof Źrebiec , Kacper Chorążak, trio klarnetowe: Dawid Kraczkowski Jakub Skawiński, Mirosław Miksiewicz, Zuzanna Demkowicz , Tymon Siwak , Weronika Duda, Zuzanna Krowiak , Eliza Tercha , Orkiestra dziecięca,  Weronika Jamrugiewicz, Natalia Kędra, Dawid Sobolak, trio fletowe: Angelika Mazur, Angelika Seman, Patrycja Sabik; Jakub Kraczkowki, Filip Baracz, Uczniowie kl. I c. 6 L , duet fletowy: Katarzyna Kondracka, Magdalena Kondracka; Katarzyna Sobota,  Patrycja Nieznańska, Dawid Siwiecki , duet gitarowy: Marlena Pilszak, Kamila Dmitrzak; Marcin Smyczyński, Gabriela Kułak, Dawid Dąbrowiecki, Zespół akordeonowy, Zespół wokalny „Bel canto”: Elżbieta Przystasz, Agata Śliwka, Monika Śliwka, Grzegorz Orzechowski, Tomasz Putrzyński, Grzegorz Bednarczyk; Zespół  instrumentalny „Camerata”: Maria Putrzyńska, Katarzyna Bochenek- Meisner, Dorota Zubel, Paweł Kopiec, Mariusz Tobiasiewicz, Krzysztof Bury, Łukasz Kot.