Hauptinhalt

W dniu 21 lutego w ramach programu „Walka z narkomanią poprzez organizowanie zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży – mieszkańców Gminy Dydnia” – zorganizowano zawody sportowe  piłki halowej o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Dydni.

Zawody cieszyły się dużą popularnością, bo aż 9 miejscowości zgłosiło się do rozgrywek tj. Dydnia, Niebocko, Grabówka, Obarzym, Niewistka, Krzywe, Jabłonka, Krzemienna oraz Wydrna. Organizatorzy wraz z kapitanami drużyn rozlosowali trzy grupy w których zwycięzca walczył w ścisłym finale. Z grupy pierwszej bezkonkurencyjna okazała się Dydnia, wygrywając z Jabłonką oraz Wydrną. Awans z grupy drugiej wywalczyło Niebocko, które zapewniło sobie awans wygrywając z Krzywem oraz Krzemienną. Grupę trzecią tworzyły miejscowości Niewistka, Obarzym oraz Grabówka i tutaj „czarnym koniem” okazała się drużyna z Niewistki. W finałach wystąpiły drużyny z Niebocka, Dydni oraz Niewistki. W rozegranych meczach każdy z każdym najlepszy okazał się zespół z Niebocka wygrywając 3:1 z Niewistką oraz remisując 3:3 z Dydnia. Drugie miejsce przypadło Niewistce, a trzecie gospodarzom z Dydni.  Wybrano również Najlepszego Bramkarza Turnieju, którym został Piotr Myćka (Niebocko) oraz Najlepszego Zawodnika – Sławomir Fijałka  (Dydnia). Zawody prowadziła dwójka sędziowska z KS Krosno – Lucjan Śmietana oraz Dawid Szałajko. Puchary oraz dyplomy wręczali Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dydni Pan Jacek Adamski oraz Wójt Gminy Dydnia Pan Jerzy Ferdynand Adamski.
Zwycięska drużyna z Niebocka wystąpiła w składzie: Piotr Myćka (bramkarz), Łukasz Adamski, Dawid Chodór, Maciej Oleniacz, Bartłomiej Skiba, Bartłomiej Myćka, Piotr Koryto, Michał Tympalski.
Wyniki Finałów:
Niebocko – Dydnia  3:3
Niebocko – Niewistka 3:1
Dydnia – Niewistka 1:3
I Miejsce - Niebocko
II Miejsce - Niewistka
III Miejsce - Dydnia
Dziękujemy pracownikom Zespołu Szkół w Dydni oraz Pani Dyrektor za pomoc w organizacji turnieju jak również udostępnieniu sali sportowej.

Maciej Oleniacz