Hauptinhalt

Uroczystości odbyły się 3 maja 2016 r. Rozpoczęły się zbiórką strażackich pocztów sztandarowych z Grabówki, Niebocka, Jabłonki, Dydni, Wydrnej, Krzywego, Obarzyma, Krzemiennej, Niewistki, Temeszowa  na parkingu przy Zespole Szkół w Dydni.

Pododdziały zwartą kolumną pod dowództwem druha Czesława Serafina przy  akompaniamencie orkiestry dętej przemaszerowały do miejscowego kościoła, w którym Mszę św. w intencji strażaków  odprawił ks prałat Adam Drewniak- kapelan strażaków Gminy Dydnia.
Zgodnie z ceremoniałem pożarniczym po części religijnej, odbył się uroczysty apel.  Ważnym momentem uroczystości było odznaczenie zasłużonych strażaków. Złotymi medalami uhonorowano druhów: Pawła Owsianego, Andrzeja Nycza, Marka Pocałunia i Stanisława Pytlowanego. Srebrnym: Piotra Kopczyka, Ryszarda Kopczyka, Krzysztofa Jarosza, Dariusza Janowicza, Marka Węgrzyńskiego. Brązowymi: Piotra Myćkę, Krzysztofa Pajęckiego, Kamila Zubla, Irenę Janowicz, Elżbietę Pocałuń,  Krzysztofa Janowicza, Roberta Pocałunia, Michała Pałysa oraz  Mariana Blamę. Wręczono także odznaki Strażak Wzorowy otrzymali: Wojciech Janowicz, Kacper Pałys, Jakub Pocałuń, Damian Wydrzyński, Paweł Rachwał, Dawid Sołkowicz, Wojciech Rachwał, Robert Pocałuń, Damian Sokołowski, Piotr Szuba, Damian Żaczek oraz Grzegorz Kulon. Serdeczne życzenia strażakom i mieszkańcom złożyli: Ewa Miciak  kierownik biura poselskiego Bogdana Rzońcy, st. Kpt. Tomasz Mielcarek z komendy powiatowej PSP w Brzozowie, Piotr Szul przewodniczący Rady Gminy Dydnia oraz Jerzy F. Adamski Wójt Gminy Dydnia. List gratulacyjny z życzeniami strażakom z okazji ich święta przesłał Poseł na Sejm RP dr Piotr Uruski.
Uroczystości zakończyły się spotkaniem w Wiejskim Domu Kultury w Dydni.

List gratulacyjny posła Uruskiego