Hauptinhalt

Kolejnymi sukcesami młodych akordeonistów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni  zakończył się Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Sochaczewie (woj. mazowieckie)

V Festiwal Akordeonowy „ Harmonia Espressiva” im. prof. Jerzego Jurka, który odbywał się 19-20 maja br.  zorganizowany został przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczewa, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Międzyuczelnianą Katedrę Akordeonistyki, Stowarzyszenie Akordeonistów Polskich oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
Komisja konkursowa składała się z wybitnych profesorów z Polski i z zagranicy:
Prof. dr hab. Joachim Pichura – Akademia Muzyczna w Katowicach
Prof. dr hab. Bogdan Dowlasz  - Akademia Muzyczna w Łodzi
Prof. dr hab. Krzysztof Olczak – Akademia Muzyczna w Gdańsku
Prof. dr hab. Teresa Kaszuba – Akademia Muzyczna w Poznaniu
Prof. Ricardas Sviackievicius – Akademia Muzyczna w Wilnie
Ad. dr Janusz Pater – Akademia Muzyczna w Krakowie
Filip Siwiecki, uczeń IV klasy Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni   w     klasie akordeonu mgr Krzysztofa Burego dzięki rewelacyjnej prezentacji swojego programu na sochaczewskiej scenie wywalczył najwyższą nagrodę przyznawaną na konkursie – tytuł LAUREATA!  Należy podkreślić fakt, iż Filip był jednym z najmłodszych wykonawców w kategorii II, w której rywalizowali  akordeoniści  z klas IV – VI cyklu sześcioletniego, oraz III-IV cyklu czteroletniego.
Równie dobrze spisał się Kacper Kosztyła (kl. III) uzyskując wyróżnienie w kategorii I.