Hauptinhalt

Dni Gminy Dydnia odbyły się 6 i 7 sierpnia 2016 r. Impreza została reaktywowana po kilkuletniej przerwie, gdyż „Takie było oczekiwanie mieszkańców gminy.” – powiedział Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski, witając w niedzielne popołudnie licznie zebranych na stadionie sportowym w Dydni uczestników uroczystości. Imprezę prowadziła Iwona Pocałuń Dyrektor Zespołu Szkół w Dydni, za organizację imprezy odpowiadała Sekretarz Gminy Dydnia Beata Czerkies oraz pracownicy Urzędu Gminy w Dydni.

Organizatorem tegorocznych Dni Gminy Dydnia była Gmina Dydnia, a patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski. Organizację imprezy wsparli: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Brzozowska, Firma Darnet z Grabownicy Starzeńskiej, Salon Muzyczny GAMA z Rzeszowa, PRACOWNIA REKLAMY STYL z Brzozowa oraz NZOZ DARMED z Brzozowa, który zapewnił bezpłatną opiekę medyczną uczestnikom imprezy.
Dni Gminy Dydnia rozpoczęły się w sobotnie popołudnie rajdem nording walking z udziałem Dawida Radziejewskiego Mistrza Polski w tej dyscyplinie. Mimo nie najlepszych warunków pogodowych uczestnicy rajdu przebyli zaplanowaną trasę o długości około 8 km i wrócili na stadion sportowy w Dydni, w dobrych humorach i z nowo nabytymi umiejętnościami przekazanymi przez samego Mistrza Polski. Wieczorem koncertował zespół Biesiada Show. Dobór utworów muzycznych sprawił, że świetnie bawili się wszyscy – bez względu na wiek. Na koniec pierwszego dnia imprezy DJ. PIT poprowadził dyskotekę, trwającą do późnych godzin nocnych.
Niedzielne popołudnie – drugi dzień imprezy - zgromadził bardzo licznie mieszkańców gminy,  a także osoby przebywające tu gościnnie. Był to rzec można piknik rodzinny w ramach Dni Gminy Dydnia. Pogoda sprzyjała spędzaniu czasu w plenerze. Liczne atrakcje przygotowane na tę uroczystość uprzyjemniły czas zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Dzieci bawiła grupa animacyjna ze szczudlarzem, przygotowane dla nich były różnorodnie gry i zabawy zręcznościowe przy muzyce, malowanie twarzy, tańce, zjeżdżalnie i trampoliny. Nie miały więc czasu się nudzić. Wielkim zainteresowaniem dzieci, a pewnie i rodziców, cieszyły się  radiowozy policyjne. Można było je dokładnie obejrzeć, wsiąść do nich, a nawet włączyć na chwilę sygnał alarmowy i … zrobić sobie  zdjęcie w czapce policyjnej. Popołudnie niedzielne rozpoczął duet akordeonowy: Tomasz Mazur i Mateusz Dudek. Następnie wystąpiły solistki zespołu MANSARDA, które wykonały kilka znanych utworów z repertuaru  polskich i zagranicznych artystów muzyki rozrywkowej. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz tańca zumby fitness wykonany przez grupę z Sanoka, dziewczyny natychmiast znalazły fanów wśród męskiej widowni oraz wśród pań lubiących aktywnie i z korzyścią dla zdrowia spędzać wolny czas. Po zumbie był czas dla najmłodszych, którzy mogli skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji m.in. zabaw z clownem i szczudlarzem, przenieść się w bajkowy świat z wirtualnymi okularami 3D. Po bloku animacyjnym dla dzieci koncertował zespół SEMPRE z Krakowa wykonujący standardy muzyki rozrywkowej oraz biesiadnej.
Świetną zabawę zapewnił zespół SOLEO z Sochaczewa – gwiazda wieczoru. Uczestnicy imprezy zebrali się tłumnie przed sceną,  by być jak najbliżej wykonawców i wspólnie z nimi śpiewać znane utwory takie jak "Słodko słodka", "Złota peleryna" czy „Ania i Hania”. Formacja śpiewała, tańczyła i rozdawała płyty fanom.
Dni Gminy Dydnia zakończyły się festynem przy muzyce zespołu The Mode Song.
Liczba osób uczestniczących w Dniach Gminy Dydnia świadczy o potrzebie organizowania tego rodzaju imprez. Jest to bowiem okazja do wspólnego ciekawego spędzania czasu zarówno z rodziną, jak też w gronie sąsiadów i znajomych. Takie uroczystości są również okazją do promocji naszej gminy, integracji mieszkańców jak i osób mieszkających poza nią.
Patronat medialny nad imprezą sprawowali: TVP3 Rzeszów, Nasza Gmina Dydnia, Polskie Radio RZESZÓW, Podkarpacie, Brzozowska Gazeta Powiatowa, galicjusz.pl, esanok.pl, P24.pl, Sanok.pl, Bieszczady24.pl, RBRINFO.pl,  Wiadomości Brzozowskie, BRZOZOWIANA.pl, PORTAL INTERNETOWY RY-SA.PL, BRZOZÓW.PL.
Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które swoja pomocą i bezinteresownym zaangażowaniem pomogły przy organizacji imprezy:  Ochotniczej Straży Pożarnej w Dydni, występującym na scenie artystom, policjantom z Posterunku Policji w Dydni oraz Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, pracownikom Urzędu Gminy w Dydni, Zakładu Gospodarki Komunalnej w Dydni oraz dyrekcji wraz z pracownikami Zespołu Szkół w Dydni, pani Krystynie Tućkiej, panu Wojtkowi Wojnarowi pracownikowi GOKBPiW w Dydni za nagłośnienie imprezy.

Marta  Rachwał