Hauptinhalt

14 sierpnia 2016 roku Jubileusz 50 – lecia Pożycia Małżeńskiego obchodziło 11 par małżeńskich z terenu Gminy Dydnia (pozostali Jubilaci z różnych względów nie mogli przybyć).

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Dydni pod przewodnictwem Ks. Prałata Adama Drewniaka, w trakcie której Jubilaci odnowili złożoną przed laty przysięgę małżeńską. Po Mszy Św. odbyło się okolicznościowe spotkanie w sali Wiejskiego Domu Kultury w Dydni. Złoci Jubilaci zostali odznaczeni przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które wraz z dyplomami gratulacyjnymi i okolicznościowymi upominkami wręczył Wójt Gminy Jerzy F. Adamski wspólnie z Ks. Prałatem Adamem Drewniakiem, Kierownikiem USC Małgorzatą Pomykałą oraz Przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Szulem. Nie zabrakło również życzeń, tradycyjnej lampki szampana oraz wspólnego odśpiewania „Sto lat”.
Przy akompaniamencie weselnej muzyki Jubilaci razem z rodzinami wesoło bawili się przez niedzielne popołudnie.
Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy  otrzymały następujące pary małżonków:
1. Bronisława i Władysław Burzyńscy, Niebocko
2.Janina i Józef Czebieniak, Końskie