Hauptinhalt

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

Na złożony przez Gminę Dydnia wniosek Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie przyznał dofinansowanie w kwocie 42.640,76 zł z przeznaczeniem na wspieranie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej – usuwanie azbestu na terenie Gminy.

Zbiórkę wyrobów azbestowych – eternitu przeprowadziła firma „EKO- GRUNT z Bielska Białej, która to bardzo szybko uporała się z tym zadaniem.

Według wcześniejszych zgłoszeń sporządzono listę, która była podstawą złożenia wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, celem dofinansowania.

Do zebrania i utylizacji przewidziane było ok. 171 ton odpadów azbestowych, po aktualizacji listy osób zainteresowanych – zebrano ogółem 206,525 ton – koszt ogółem to kwota 59 776,59 zł.

Różnicę w kwocie 17 135,83 zł pokryła gmina wykorzystując zabezpieczone w budżecie środki finansowe.

Poprzez zorganizowaną zbiórkę został rozwiązany wieloletni problem usunięcia odpadów azbestowych składowanych – szczególnie na prywatnych posesjach.

Po zakończeniu zbiórki zgłosiło się jeszcze kilka osób zainteresowanych, które muszą poczekać do czasu kolejnej zbiórki w przyszłych latach – może i roku przyszłym.