Hauptinhalt

Miłym akcentem XXI zwyczajnej sesji Rady Gminy Dydnia było wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia sportowe. W czwartek, 12 sierpnia 2016 r., w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Dydni odbyła się uroczystość wręczenia nagród za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2015 roku w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.

Nagrody finansowe oraz okolicznościowe dyplomy Andżelinie Hawrylak z Obarzyma (lekkoatletyka – rzut oszczepem) oraz Adamowi Ruda z Dydni (skoki narciarskie) wręczyli Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski oraz Przewodniczący Rady Gminy Piotr Szul.

ANDŻELINA HAWRYLAK
Osiągnięte wyniku w 2015 roku to:
Zajęcie I miejsca w:
- Powiatowej Gimnazjadzie w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce w Brzozowie,
- w finale Wojewódzkim Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Ogólnopolskiej w Rzeszowie, w Wojewódzkiej Lidze Lekkoatletycznej w rzucie oszczepem
oraz
- I miejsce w Międzypowiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt na szczeblu szkół średnich i gimnazjów w Dynowie, oraz w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznych Dziewcząt w Brzozowie,
- II miejsce w Powiatowych Mistrzostwach w Piłce Siatkowej Dziewcząt we Wzdowie.

ADAM RUDA
Osiągnięte wyniku w 2015 roku to:
zajęcie indywidualnie II miejsca w zawodach:
- FIS CUP (cykl zawodów - skoków najniższej rangi wśród rozgrywek organizowanych przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) ) w Kuopio
- Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w Strbske Pleso (Słowacja)
oraz osiągnięcia drużynowe:
- II miejsca  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w Zakopanem
- IV miejsca w Mistrzostwach Świata Juniorów w Ałmatach (Kazachstan).