Hauptinhalt

15 października br./sobota/ w Witryłowie /Zaciepłe/ w godz. od 14:00 do 17:00 odbyły się   Manewry Terenowe- sprawdzenie gotowości bojowej jednostek OSP z terenu Gminy Dydnia”.

Celem ćwiczenia było:
- uczenie składów osobowych zespołu zarządzania  kryzysowego gminy szybkiego i precyzyjnego wypracowania  oraz przedstawienia wniosków dla Wójta Gminy,
- doskonalenie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych komendanta gminnego ochrony przeciwpożarowej, dowódców drużyn umiejętnego dowodzenia, kierowania w czasie akcji ratowniczo-gaśnicze rejonie zagrożenia,
- pokazanie uczestnikom ćwiczenia umiejętności praktycznych sił ratowniczych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz kierowania całością ćwiczenia przez funkcjonariusza
z Komendy Powiatowej PSP Brzozów.
Uczestnikami ćwiczenia byli:
1. Zespół Zarządzania Kryzysowego Gminy Dydnia,
2. Ochotnicze Straże Pożarne z Grabówki, Niebocka, Jabłonki, Wydrnej, Dydni, Krzywego, Witryłowa, Temeszowa, Krzemiennej i Obarzyma,
3. Funkcjonariusz KP PSP Brzozów.
W ćwiczeniu wzięło udział 77 osób.
Podsumowania ćwiczenia dokonał st.kpt. Jacek Kedra z Komendy Powiatowej PSP
z Brzozowa, którzy stwierdził, że cele ćwiczenia zostały osiągnięte, przebiegało na  dobrym poziomie organizacyjnym z pożytkiem dla  wszystkich uczestników ćwiczenia – oczywiście nie obyło się bez uwag. Wójt Jerzy F. Adamski  powiedział, że wszystkie siły ratownicze, które brały udział w ćwiczeniu są dobrze przygotowane do prowadzenia działań ratowniczych, pokazały, że potrafią ratować życie ludzkie, mienie i środowisko, wspólnie z Serdecznie podziękował strażakom za dobry pokaz wszelkich działań ratowniczych. Uczestnikom dziękował również dh Roman Janowicz – Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej. Całość ćwiczeń została przygotowana przez Kierownika Referatu  UG Dydnia Stanisława Pytlowanego, st.kpt. Jacka Kędrę, OSP i KGW w Krzywem.
Ćwiczenia były   dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy  lokalne 2016, każda OSP otrzymała okolicznościowy proporczyk.