Hauptinhalt

W dniu 14 października 2016 r. została podpisana umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Dydnia i Gminą Raciechowice. Gminy Partnerskie zobowiązują się podejmować działania służące wspieraniu wymiany doświadczeń w zakresie kultury, oświaty, sportu i turystyki oraz historii i tradycji społeczności lokalnych a także współpracować w kwestiach związanych z przygotowaniem i promowaniem wzajemnych wizyt dzieci i młodzieży.

Celem współpracy jest również doskonalenie jakości pracy oraz usług na rzecz mieszkańców, nawiązywanie kontaktów w zakresie kultury, sportu, ochrony środowiska. Nawiązanie współpracy wspierać będzie wielopłaszczyznowy rozwój społeczno – kulturalny obu gmin, w tym również poprzez pozyskiwanie środków zewnętrznych dla realizacji wspólnych celów.
Podpisanie umowy poprzedziły uchwały podjęte przez Radę Gminy Dydnia i Radę Gminy Raciechowice.
W tym samym dniu podczas uroczystej sesji Rada Gminy Raciechowice przyznała Honorowe Obywatelstwo Rafałowi Majce – najlepszemu polskiemu kolarzowi, brązowemu medaliście Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
W fotogalerii zdjęcia z uroczystego podpisania umowy partnerskiej oraz pamiątkowe zdjęcie Wójta Gminy Dydnia Jerzego F. Adamskiego z Rafałem Majką.