Main content

Na zdjęciu Rajd Nordic Walking w Gminie Dydnia

W dniu 27 czerwca 2015 r. w Dydni odbył się Rajd Nordic Walking, którego organizatorem było Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Ziemia Brzozowska, Gmina Dydnia.

Na stadionie przy Zespole Szkół w Dydni zebrały się osoby, które w aktywny sposób chciały spędzić  sobotnie przedpołudnie.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Jerzy F. Adamski – Wójt Gminy Dydnia. Po treningu, poprowadzonym przez instruktorów Stacji Zdrowia Nordic Walking, uczestnicy wyruszyli na ponad czterokilometrową trasę rajdu. Pieszej wyprawie sprzyjała piękna pogoda.
Na zakończenie rajdu zorganizowano dla uczestników poczęstunek. Odbyło się również losowanie nagród i upominków.
Nordic Walking jest bardzo popularną dyscypliną sportową w gminie Dydnia i wielu mieszkańców codziennie „chodzi z kijami”. W ramach projektu współpracy o nazwie „Nordic Walking Park Południe Podkarpacia” zrealizowanego przez LGD Ziemia Brzozowska, na terenie gminy Dydnia zostały wytyczone 4 trasy: żółta – pętla o długości 4,7 km; zielona – pętla o długości 8 km; czerwona – pętla o długości 11 km i czarna – pętla o długości 15,4 km. Wejście na trasy zlokalizowano na terenie parkingu przy Urzędzie Gminy w Dydni.
Trasy poprowadzone są chodnikami, drogami asfaltowymi i gruntowymi oraz leśnymi ścieżkami. Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz punkty pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne i pokrywają się w pewnym odcinku. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu.
Nordic Walking to nowy i prosty sposób na zwiększenie poziomu naszej całorocznej aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Polega na maszerowaniu z wykorzystaniem specjalnie do tego zaprojektowanych kijów. Nordic Walking to sport nad wyraz łagodny, nie stawia zbyt wielkich wymagań. Nie trzeba uczyć się żadnych skomplikowanych ćwiczeń i jest stosunkowo prosty do opanowania.

 

0
0
0
s2sdefault