Главное содержание

16 lipca w Jabłonce odbyła się promocja folderu „Jabłonka wieś z historią w tle” wydanego dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzozowie oraz współpracy z Gminą Dydnia. Działająca w Jabłonce Grupa Nieformalna „Aktywna Jabłonka” złożyła wniosek, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 1500 zł z przeznaczeniem na wydanie folderu prezentującego walory społeczne, kulturowe i przyrodnicze wsi Jabłonka.

Folder powstał w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej, prezentuje historię Jabłonki, najciekawsze miejsca, aktywnych mieszkańców zaangażowanych w rozwój swojej miejscowości oraz piękne zabytki i krajobrazy, które zachwycają każdego kto przyjedzie do Jabłonki. Bo jak powiedziała Pani prof. dr Sylwia Staszewska: „Jabłonka to wieś nieprzeciętnych ludzi i urzekających krajobrazów”.
W dniu 16 lipca w Jabłonce na placu przy Domu Ludowym zgromadzili się mieszkańcy Jabłonki, Gminy Dydnia i Powiatu Brzozowskiego, którzy chcieli uczestniczyć w promocji folderu oraz miło, rodzinnie i wakacyjnie spędzić niedzielne popołudnie. W imprezie uczestniczył również autor tekstu do folderu – Jerzy F. Adamski Wójt Gminy Dydnia, który wspólnie z mieszkańcami Jabłonki cieszył się z powstania folderu o pięknej i historycznej Jabłonce.
Imprezę otworzył gospodarz miejscowości – sołtys Stanisław Pałys wspólnie z przewodniczącą Grupy Nieformalnej „Aktywna Jabłonka” Dorotą Dmitrzak, który podziękował osobom zaangażowanym w powstanie folderu oraz życzył uczestnikom wspaniałej zabawy.
Na wszystkich, którzy przyjechali w tym dniu do Jabłonki czekało wiele atrakcji m.in. możliwość otrzymania pięknego folderu, słodki poczęstunek, smaczna kiełbaska z grilla oraz super zabawa przy muzyce dj. Najwięcej atrakcji było jednak dla najmłodszych: możliwość wejścia do samochodu strażackiego i policyjnego, włączenia syreny policyjnej i strażackiej, obejrzenia innych akcesoriów policyjnych i strażackich, pomalowania buzi i zrobienia fryzury, skorzystania z dmuchanych zjeżdżalni oraz spróbowania popcornu, waty cukrowej i lodów.
Organizatorzy dziękują Starostwu Powiatowemu w Brzozowie  i Wójtowi Gminy Dydnia, za współfinansowanie i pomoc przy powstaniu folderu oraz wszystkim społecznym współorganizatorom tj. Sołtysowi i Radzie Sołeckiej, Radnym z Jabłonki, Ochotniczej Straży Pożarnej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Jabłonka, Szkole Podstawowej w Jabłonce oraz paniom, które społecznie malowały i czesały najmłodszych mieszkańców Jabłonki tj. Bożenie Kondrackiej, Małgorzacie Dmitrzak, Marioli Indyk, Joannie Kulon.

Agnieszka Jatczyszyn