Главное содержание

13 sierpnia 2017 roku Jubileusz 50 – lecia Pożycia Małżeńskiego obchodziło 10 par małżeńskich z terenu Gminy Dydnia (pozostali Jubilaci z różnych względów nie mogli przybyć).

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Dydni pod przewodnictwem Ks. Jana Dąbala, w trakcie której Jubilaci odnowili złożoną przed laty przysięgę małżeńską. Po Mszy Św. odbyło się okolicznościowe spotkanie w sali Wiejskiego Domu Kultury w Dydni. Złoci Jubilaci zostali odznaczeni przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które wraz z dyplomami gratulacyjnymi i okolicznościowymi upominkami wręczył Wójt Gminy Jerzy F. Adamski wspólnie z Ks. Janem Dąbalem, Kierownikiem USC Małgorzatą Pomykała oraz Przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Szulem. Nie zabrakło również życzeń, tradycyjnej lampki szampana oraz wspólnego odśpiewania „Sto lat”.  Przy akompaniamencie weselnej muzyki Jubilaci razem z rodzinami wesoło bawili się przez niedzielne popołudnie.
Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy  otrzymały następujące pary małżonków:
1. Janina i Lesław Bluj, Temeszów
2. Helena i Stanisław Brewczak, Dydnia