Главное содержание

W dniu 14 września 2017 roku na Gali zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2016/2017.

Na najwyższym stopniu podium stanęło Gimnazjum w Dydni  wyprzedzając 25 gimnazjów  w naszym powiecie. Sportowcy zdobyli 298,5 pkt. wyprzedzając Gimnazjum z Brzozowa  285,5 pkt. oraz Gimnazjum z Bliznego 243,0 pkt.
Na tak wysokie miejsce złożyło się między innymi zdobycie 26 medali na zawodach powiatowych, rejonowych i wojewódzkich: 10 tytułów mistrzów powiatu łącznie drużynowo i indywidualnie, 6 wicemistrzostw oraz 9 medali brązowych.  Do największych osiągnięć na szczeblu wojewódzkim należy zaliczyć przede wszystkim brązowy medal zdobyty przez Karolinę Wójcik w rzucie dyskiem, podwójną rekordzistkę powiatu w tej konkurencji (dysk 0,75 oraz 1 kg) a także czwarte miejsce w sztafecie chłopców 4x100 m w składzie wg zmian: Adrian Szul, Adrian Kot, Karol Myćka, Tomasz Indyk. Jest to pierwsze tak wysokie miejsce sztafety w historii naszego powiatu zdobyte na zawodach o tej randze. Wysokie 7 miejsce na arenie wojewódzkiej zajął też Jakub Wójcik w rzucie oszczepem.
Wśród wyróżnionych młodych sportowców i ich trenerów znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Dydni i Zespołu Szkół w Niebocku.
Za osiągnięte wyniki sportowe Szkoły otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy z rąk Wicestarosty Powiatu Brzozowskiego Pana  Janusza Draguły. Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski ufundował czek o wartości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego. Nauczyciele: Marek Kupczakiewicz, Tomasz Kułak, Andrzej Pytlowany, Adam Bieleń i Piotr Ruszel z rąk  Wójta Gminy Dydnia i p.o. Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Pani Jolanty Biedy otrzymali pamiątkowe albumy i listy gratulacyjne. Ponadto nasi najlepsi uczniowie: Karolina Wójcik, Adrian Szul, Adrian Kot, Karol Myćka i Jakub Wójcik otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy. Podczas gali uhonorowano także nauczycieli wychowania fizycznego za wkład w rozwój sortu dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2016/2017. Pamiątkowe statuetki i dyplomy otrzymali:  Marek Kupczakiewicz i Adam Bieleń.
Gratulujemy młodzieży, wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali naszą gminę za wzorową postawę oraz uzyskane wyniki, to dzięki ich wysiłkowi możemy być najlepsi w powiecie brzozowskim. Wyrazy podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy wspierają swoje dzieci, mobilizują do jeszcze lepszych wyników sportowych i niejednokrotnie towarzyszą im w zawodach sportowych.

Adam Bieleń

fot. M. Kupczakiewicz, ry-sa.pl