Главное содержание

W dniu 15 marca 2018 r. w Sali Konferencyjnej hotelu Alta w Brzozowie odbyła się uroczysta Gala XVIII Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego.
Z pośród 32 nominowanych sportowców, trzech reprezentowało Gminę Dydnia.

Dominik Kulon pochodzący z miejscowości Dydnia. 14-latek karierę piłkarską zaczynał w młodzieżowych zespołach ULKS Grabowianki Grabówka. Następnie występował w klubie Karpaty Krosno. Powołany został na Akademię Młodych Orłów w styczniu 2017 w Bydgoszczy organizowaną przez PZPN. Obecnie z zespołem Karpat Krosno awansował do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Przebywał na testach w Wiśle Kraków, AP 21 Kraków, Zagłębiu Lubin. Były król strzelców I ligi podkarpackiej rocznika 2003, zdobywca 21 bramek. Powołany do zespołu Kadry Podkarpacia, z którym awansował do finałów mistrzostw Polski w Suwałkach
Dawid Sołkowicz -  23-latek pochodzący z miejscowości Grabówka, wychowanek ULKS Grabowianka Grabówka, napastnik, kapitan zespołu w rundzie jesiennej.
Franciszek Źrebiec – 13-latek pochodzący z miejscowości Niebocko. Trenuje hokej na lodzie na pozycji bramkarza w STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok. W chwili obecnej gra w kategorii żak starszy. Uczestniczył w obozie Byrski Camp w Krakowie. W lipcu 2017 r. w Toruniu wywalczył tytuł Orzełka Ziętary. We wrześniu przeszedł pozytywnie testy w katowickim Spodku i wraz z drużyną reprezentował nasz kraj na turnieju Pee Wee w Kanadzie w lutym 2018 r.  Franciszek w Kanadzie wraz z drużyną Turon Ziętara Eagles rozegrał mecze hokejowe z takimi drużynami jak: Boston Junior Bruins,  Carolina Hurricanes, Whitby Wildcats, Team Doritos, Connecticut Junior Rangers,  DixHills Chiefs, Anchorage Northstars – w opinii polskich i kanadyjskich trenerów zaliczyli bardzo dobry występ. Kanadyjczycy chwalili poziom gry zaprezentowany przez drużynę z Polski.
W tegorocznym plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego największą ilość głosów oddawanych przez Czytelników za pośrednictwem kuponów drukowanych w Tygodniku Nowe Podkarpacie oraz esemesów wysyłanych na numery przyporządkowane poszczególnym sportowcom uzyskał bokser z Brzozowa, reprezentujący barwy Wisłoka Rzeszów Szczepan Szmyd. Spośród sportowców z Gminy Dydnia najwyżej uplasował się Dawid Sołkowicz.
Natomiast kapituła plebiscytu w 10 osobowym składzie wybrała jako „Talent Roku 2017”  piłkarzy Dominika Kulona i Bartłomieja Kiełbasę.
„Odkryciem Roku 2017” zostali hokeiści Franciszek Źrebiec i  Karol Górniak.
Pan Piotr Szul Przewodniczący Rady Gminy Dydnia w imieniu swoim i Pana Wójta Jerzego F. Adamskiego złożył gratulacje reprezentantom Gminy Dydnia, wręczył im listy gratulacyjne i nagrody rzeczowe.
Upór i motywacja młodych sportowców z Gminy Dydnia zostały uhonorowane i nagrodzone. Serdecznie gratujemy i życzymy im kolejnych sukcesów sportowych.

fot. brzozowiana.pl, Starostwo Powiatowe w Brzozowie