Главное содержание

Dzisiaj podczas sesji Rady Gminy Dydnia, podpisane zostały dwie umowy na remont (odnowę) drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Biłgoraj - Przeworsk – Dynów - Grabownica Starzeńska  w miejscowości Dydnia i Niebocko na terenie Gminy Dydnia.

W Niebocku planowana wartość zadania w kwocie 378 000,00 złotych w zakresie: km 215+525 – 216+315 (790 m.b.) w obrębie skrzyżowania do przysiółka Bośnia. Gmina Dydnia w swoim budżecie założyła kwotę 113 400,00 zł, zaś Województwo Podkarpackie  przekaże kwotę  264 600,00 zł.
W miejscowości Dydnia zadanie zostanie wykonane w km 209+747 – 210+147 (600 m.b. w okolicy stadion - stacja paliw), gdzie wstępna wartość zadania oszacowana została na kwotę 198 000,00 złotych.
Zgodnie z przyjętymi zasadami przez Zarząd Województwa Podkarpackiego,  Gmina Dydnia w swoim budżecie na to zadanie w Dydni zarezerwowała kwotę 59 400 zł, zaś Województwo Podkarpackie zapewnia środki finansowe w kwocie  138 600,00 zł.
Planowane odnowy nawierzchni odcinków dróg zostaną zrealizowane w roku bieżącym, po uprzednim przeprowadzeniu postępowań przetargowych przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.
W imieniu Województwa Podkarpackiego umowy podpisała Pani Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa, zaś Gminę Dydnia reprezentował Jerzy F. Adamski – Wójt Gminy.
Przedmiotowe umowy zostały zawarte w obecności Pana Piotra Uruskiego - Posła na Sejm VIII kadencji oraz Pani Doroty Chilik – Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz obecnych na sesji Radnych Gminy Dydnia, sołtysów i dyrektorów szkół.
Starania Gminy Dydnia poparte przez Panią Dorotę Chilik – Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Pana Wojciecha Zająca – Przewodniczącego Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Wojewódzkim, marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla dały efekt w postaci odbudowy drogi wojewódzkiej w Dydni, Jabłonce i Niebocku o łącznej długości 7,5 km (lata 2016-2018).
Serdecznie dziękujemy.