Главное содержание

W poniedziałek, 30 kwietnia 2018r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii naszej Ojczyzny uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przygotowali część artystyczną pod kierunkiem swoich nauczycieli, którego celem było rozwijanie zainteresowań historią Polski oraz rozbudzanie uczuć patriotycznych. Była to również dobra okazja do ukazania uczniom i zaproszonym rodzicom przywiązania do symboli narodowych i żywa lekcja historii naszej Ojczyzny.

Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie recytowali wiersze i zatańczyli dla zebranych poloneza. Wszystkim obecnym uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia i dlatego wszyscy zaproszeni goście otrzymali od uczniów kl. 0 i kl. I małe flagi narodowe. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.
Po zakończeniu apelu głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Pocałuń w krótkim przemówieniu podziękowała uczniom i nauczycielom. Następnie Pan Wójt Gminy Dydnia Jerzy Ferdynand Adamski przybliżył uczniom sens obchodów tego święta.
Było to bardzo ważne i wyjątkowe wydarzenie w życiu naszej szkoły.

D.Toczek