Главное содержание

26 czerwca 2018 roku w Urzędzie Gminy w Dydni odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatu "Najlepsi z Najlepszych Młodego Europejczyka".
Uroczystość została uświetniona występem najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni, którzy przed budynkiem Urzędu Gminy zatańczyli poloneza.

Po występie w sali narad Urzędu Gminy w Dydni odbył się koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni, następnie zostały wręczone certyfikaty i statuetki przez Wójta Gminy Dydnia Jerzego F. Adamskiego,  Panią Beatę Czerkies – Sekretarz Gminy Dydnia oraz Panią Jolantę Bieda – Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Gminy Dydnia.
Uzyskanie Certyfikatu było zarówno dla laureatów jak i rodziców miłym i wzruszającym przeżyciem oraz motywacją do dalszej pracy.
Certyfikat mogą utrzymać uczniowie za:
- bardzo dobre wyniki kształcenia i wychowania - średnia ocen minimum 5,0; zachowanie wzorowe i szczególnie wyróżniającą działalność na rzecz szkoły, a przede wszystkim za:
- udział i osiągane wyniki w konkursach, koncertach, olimpiadach i zawodach: przedmiotowych, sportowych, artystycznych na szczeblu: gminy, powiatu, rejonu, województwa i kraju,
-  pracę w organizacjach szkolnych i pozaszkolnych
- tytuł laureata w konkursach artystycznych na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.
Laureaci Certyfikatu:

Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni