Главное содержание

W dniu 22.07.2018r. na placu przy Domu Ludowym w Krzywem odbyło się wydarzenie kulturalne pt. „Ocalić od zapomnienia dziedzictwo Wsi Galicyjskiej”. Organizatorem tego wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Krzywem. Wydarzenie te dofinansowano z Budżetu Powiatu Brzozowskiego i Budżetu Gminy Dydnia.

W ramach spotkania odbyły się wystawy rękodzieła artystycznego. Wielotematyczną wystawę Artystów Podkarpacia pt. ”Co im w duszy gra?” prezentowała pani Bogusława Krzywonos, która prowadzi  Salonik „W Krzywem Zwierciadle”  i jest Społeczną Animatorką Kultury w Krzywem. Prezentowane było  malarstwo (Anna Pacuła-Cyzio - Rzeszów, Bogdan Kubal - Brzozów, Anna Warchał - Dynów, Karolina Kocyła - Krzywe), rzeźba (Henryk Cipora - Krzywe, Bogusław Kędzierski - Dynów, Tadeusz Pindyk - Dynów, Jerzy Warchoł - Dynów), rękodzieło artystyczne (Katarzyna Kociuba - Turze Pole, Krystyna Łobaza - Brzozów, Urszula Świątek - Brzozów) oraz modelarstwo (Radosław Żaczek – Niebocko). Przy wystawie można było skosztować przysmak Wsi Galicyjskiej - proziaki pani Marii Nyklowej.
Osoby interesujące się garncarstwem ludowym mogły wziąć udział w warsztatach garncarskich, które były poprzedzone pokazami. Zrobione prace można było zabrać ze sobą.
W programie nie zabrakło występów muzycznych. Na scenie wystąpiły kapele ludowe: „Przysietczanie” z Przysietnicy i „Młoda Przepióreczka” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dydni.
Imprezie towarzyszyło spotkanie integracyjne mieszkańców Gminy Dydnia - Turnieju Wsi o Puchar Radnego Powiatu Brzozowskiego  Jacka Adamskiego. W rozgrywkach wzięli udział przedstawiciele sołectw z Gminy Dydnia (Krzywe, Obarzym, Witryłów, Grabówka, Wydrrna, Jabłonka). Zgłoszone drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach:
1.Przetaczanie opony od traktora
2. Picie przez smoczek
3.Konkurencja sprawnościowa - bieg w workach, turlanie piłki slalomem, bieg z jajkiem , jazda taczkami
4. Rzuty lotką do tarczy
5. Zniszczenie balonów bez użycia rąk
6. Przeciąganie liny
Po emocjonujących rozgrywkach zwyciężyła drużyna z Wydrnej, która otrzymała Puchar. Drugie miejsce zajęła drużyna z Obarzyma, a trzecie drużyna z Krzywego.
Dodatkowymi atrakcjami były również: malowanie twarzy, pomiary ciśnienia i cukru we krwi,
dmuchańce, lody, wata cukrowa, a na zakończenie imprezy odbył się festyn z zespołem „Just Band”.

Anna Wójcik