Главное содержание

W niedzielę, 16 września 2018r. 15 par małżeńskich z terenu Gminy Dydnia obchodziło Jubileusz 50 – lecia Pożycia Małżeńskiego  (5 par nie wzięło udziału w uroczystości).

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Dydni pod przewodnictwem Ks. Proboszcza Jana Dąbala, w trakcie której Jubilaci odnowili złożoną przed laty przysięgę małżeńską. Małżonkowie otrzymali również specjalne błogosławieństwo Ks. Arcybiskupa Adama Szala oraz pamiątkowy krzyż. Po Mszy Św. odbyło się okolicznościowe spotkanie w sali Wiejskiego Domu Kultury w Dydni. Złoci Jubilaci zostali odznaczeni przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które wraz z dyplomami gratulacyjnymi i okolicznościowymi upominkami wręczył Wójt Gminy Jerzy F. Adamski, wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Szulem oraz Kierownikiem USC Małgorzatą Pomykałą. Nie zabrakło również życzeń, tradycyjnej lampki szampana oraz wspólnego odśpiewania „Sto lat”.  Przy akompaniamencie weselnej muzyki Jubilaci razem z rodzinami wesoło bawili się przez niedzielne popołudnie.
Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy  otrzymały następujące pary małżonków:
1.    Białas Władysław i Stanisława, Niebocko.
2.    Bocoń Eugeniusz i Helena, Dydnia.
3.    Bury Józef i Anna, Dydnia.
4.    Cipora Jerzy i Janina, Krzywe.
5.    Cybuch Mieczysław i Teresa, Grabówka.
6.    Cyparski Jan i Maria, Jabłonka.
7.    Dmitrzak Władysław i Maria, Niebocko.
8.    Jędrasik Henryk i Maria, Krzemienna.
9.    Kłodowski Tadeusz i Zofia, Grabówka.
10.    Lorenc Edward i Teresa, Krzywe.
11.    Malawski Mieczysław i Anna, Dydnia.
12.    Potoczny Dominik i Janina, Obarzym.
13.    Przystasz Eugeniusz i Genowefa, Dydnia.
14.    Pytlowany Andrzej i Bogumiła, Dydnia.
15.    Rychlicki Julian i Zofia, Końskie.
16.    Sokołowski Aleksander i Alicja, Jabłonka.
17.    Sokołowski Józef i Anna, Jabłonka.
18.    Stadnik Kazimierz i Alina, Niewistka.
19.    Szul Jan i Michalina, Obarzym.
20.    Żelaznowski Marian i Maria, Jabłonka.