Главное содержание

W poniedziałek 19 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy Dydnia w kadencji 2018 - 2023. W trakcie której nowa pani wójt Alicja Pocałuń złożyła uroczyste ślubowanie.
Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy Dydnia, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, zwołana została przez Komisarza Wyborczego w Krośnie w dniu 19 listopada, a jej otwarcia dokonał i poprowadził do czasu wyboru przewodniczącego, radny senior Grzegorz Wójcik.

Głównym tematem porządku obrad było złożenie ślubowania przez nowo wybranych radnych,  wybór przewodniczącego oraz zaprzysiężenie wójta Gminy Dydnia. Po odczytaniu przez Grzegorza Wójcika tekstu ślubowania, którego treść określa ustawa o samorządzie gminnym: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”, każdy radny, wyczytany z imienia i nazwiska, potwierdził z osobna akt ślubowania słowem „ślubuję” lub „ślubuję, tak mi dopomóż Bóg”.
Wybór przewodniczącego odbywał się w głosowaniu tajnym. Radni na przewodniczącego Rady Gminy Dydnia jednogłośnie wybrali Piotra Szula.
Następnie odbyła się  ceremonia zaprzysiężenia Wójta Gminy Dydnia. Uroczyste ślubowanie złożyła Pani Wójt Alicja Pocałuń: „Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy” „Tak mi dopomóż Bóg”.

Fot. M. Wójcik

Wójt