Главное содержание

22 stycznia w Szkole Podstawowej w Wydrnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli babcie i dziadkowie uczniów naszej szkoły.
Cała społeczność szkolna włożyła wiele wysiłku i starań,  aby ten szczególny dzień na długo pozostał w pamięci szanownych dziadków oraz zaproszonych gości  w osobach: pani wójt Alicji Pocałuń, pani sekretarz – Edyty Kuczmy, dyrektora ZOS Jolanty Bieda, radnej Gminy Dydnia Iwony Rachwalskiej oraz sołtysa naszej wsi - pani Krystyny Mazur.

Dla tak wyjątkowej widowni mali artyści przygotowali urozmaicony program artystyczny, podczas którego dzieci prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wykazały się także talentem plastycznym, przygotowując galerię portretów dziadków, która cieszyła się ich ogromnym zainteresowaniem. Swoim występem wnuczęta wyraziły wielką miłość   i szacunek dla babć i dziadków oraz podziękowanie za ciepło i dobroć, które otrzymują od nich każdego dnia. Dziadkowie ze wzruszeniem przyglądali się występom swoich wnucząt, nagradzając je gromkimi brawami. Nie kryli wzruszenia, słuchając słów o sobie przygotowanych przez uczniów najstarszej klasy i w niejednym oku zakręciła się łezka. Na koniec uroczystości dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości i wzruszeń. Szczęśliwe i rozpromienione twarze dziadków świadczą, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.

Małgorzata Zarzyka - Cipora