Главное содержание

sportowcy

W dniu 14 marca 2019 r. w Brzozowskim Domu Kultury w Brzozowie odbyła się uroczysta Gala XIX Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego.
Z pośród 30 nominowanych sportowców, pięciu reprezentowało Gminę Dydnia.

Daniel Kopczyk (LKS Victoria Niebocko, piłka nożna) pochodzący z Niebocka - utalentowany piłkarz, gra na pozycji obrońcy i jest najmłodszym zawodnikiem w B-klasowej drużynie. Pomimo swego wieku wywalczył miejsce w podstawowym składzie, a zyskując zaufanie kolegów z drużyny od początku rundy jesiennej pełni funkcję pierwszego kapitana. Rozegrał wszystkie 11 meczów w lidze, w pełnym wymiarze czasu, strzelając trzy bramki. Jego trenerem jest Marian Konieczny.

Dominik Kulon (Karpaty Krosno, piłka nożna) pochodzący z Dydni - wychowanek ULKS Grabowianka Grabówka, powołany był do reprezentacji Polski U-15 na letnią i zimową akademię oraz dwukrotnie na konsultacje. Był też w kadrze na dwa mecze z Austrią. W swojej grupie wiekowej należy do ogólnopolskiej czołówki. Przygotowany jest do gry w starszych rocznikach. Ma dobrą motorykę, wygląda korzystnie siłowo, dlatego otrzymał szansę występów w tym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Na boisku wyróżnia się dynamiką, a niewysoki wzrost nadrabia techniką i szybkością. Dysponuje świetnym uderzeniem zarówno z lewej jak i prawej nogi. Egzekwuje też stałe fragmenty gry. Słowem to zawodnik wszechstronny i wielce utalentowany. Jego trenerem jest Lech Czaja.

Maciej Oleniacz (LKS Victoria Niebocko, piłka nożna) pochodzący z Niebocka - doświadczony bramkarz, lider drużyny. Swoimi umiejętnościami, które zdobył grając w wyższych klasach rozgrywkowych, niejednokrotnie w pojedynkę wygrywał mecze. Charyzmą i zachowaniem zjednał sobie kolegów z drużyny. Bez niego ciężko wyobrazić sobie wyjściowy skład. Dzięki jego dobrej postawie drużyna z Niebocka zajmuje aktualnie 2. miejsce po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 w krośnieńskiej klasie B. Jego trenerem jest Marian Konieczny.

Sylwester Sąsiadek (ULKS Grabowianka Grabówka, piłka nożna) pochodzący z Dydni - czołowy zawodnik drużyny seniorów grającej w klasie okręgowej (sezon 2017/18), a następnie w klasie A (sezon 2018/19). Cechuje go dojrzała gra, jest niezwykle ambitny, waleczny, mocno zaangażowany w działalność klubu. Jego trenerem jest Tomasz Krowiak.

Franciszek Źrebiec (STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, hokej) pochodzący z Niebocka - w lutym 2018 roku brał udział wraz z drużyną Turon Ziętara Eagles w turnieju PeeWee w kanadyjskim Quebecu, rozgrywając mecze m.in. z takimi drużynami jak: Boston Junior Bruins, Carolina Hurricanes, Whitby Wildcats czy Team Doritos. Ponadto w kwietniu wziął udział w mistrzostwach Polski w Janowie. W maju i lipcu brał udział w obozach hokejowych w Warszawie i Toruniu, gdzie zdobył tytuł „Błyskawicy Ziętary” w konkurencji Cross Ice. Poprzez testy Try Out Camp w Nowym Targu zakwalifikował się do udziału w turnieju „Riga Hockey Cup” w kategorii AAA na Łotwie. Jego trenerem jest Michał Radwański

W głosowaniu sms-wym i na podstawie kuponów na najpopularniejszego sportowca Powiatu Brzozowskiego najwyżej z wyżej wymienionych uplasował się Daniel Kopczyk.
Pani Wójt Alicja Pocałuń złożyła gratulację z osiągniętych wyników i wręczyła im list gratulacyjny i nagrody rzeczowe.
Na uroczystą Galę przybyli Dominik Kulon i Franciszek Źrebiec z rodzicami.
W Urzędzie Gminy w Dydni w dniu 25 marca  nagrody odebrali Pan Daniel Kopczyk i Pan Maciej Oleniacz.
Ich upór i motywacja zostały uhonorowane, niech pasja do sportu będzie w Nich wiecznie żywa, serdecznie gratujemy naszym chłopcom, i życzymy im kolejnych sukcesów sportowych.

Galeria zdjęć na stronie Starostwa Powiatowego w Brzozowie