Главное содержание

krzywieckie wesele

W niedzielę, 26 stycznia 2020 roku w sali Domu Ludowego w Krzywem odbył się spektakl „Krzywieckie wesele” w wykonaniu mieszkańców Gminy Dydnia. Okazja ku temu była wyjątkowa – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Krzywego Pani Jadwiga Kraczkowska obchodziła 40-lecie swojej działalności. Gościom weselnym przygrywała kapela ludowa „Młoda Przepióreczka”.

Poza wspaniałym widowiskiem Pani Jadwiga otrzymała od przybyłych gości wiele serdecznych życzeń, uścisków i kwiatów, m.in. od wójt Gminy Dydnia Alicji Pocałuń, dyrektora GOKBPiW Rafała Czopora, koleżanek z Koła Gospodyń, przedstawicieli OSP Krzywe oraz mieszkańców Krzywego. Panie z KGW przygotowały również wspaniały tort udekorowany atrybutami każdej wzorowej gospodyni, natomiast w całej sali wybrzmiało głośne „sto lat”.
Inicjatorką napisania scenariusza „Krzywieckiego wesela” jest Pani Bogusława Krzywonos, natomiast jego autorem jest Pan Mieczysław Nykiel – obydwoje są mieszkańcami Krzywego. Premiera spektaklu miała miejsce w listopadzie 2019 r. podczas Staropolskiej Biesiady Ludowej w Dydni.