Главное содержание

absolutorium

W czwartek, 2 lipca 2020, odbyła się sesja absolutoryjna, podczas której Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń przedstawiła Radzie Gminy sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok, a także omówiła zrealizowane w oparciu o uchwały rady zadania, programy i strategie. Po dyskusji nad raportem o stanie gminy w 2019 roku Radni niemal jednogłośnie udzielili Wójtowi wotum zaufania oraz absolutorium, 13 radnych głosowało za, 1 radny wstrzymał się od udziału w głosowaniu, natomiast głosów przeciwnych nie było.

Wójt podziękowała radnym, sołtysom, pracownikom urzędu i jednostek podległych oraz pracownikom okolicznych instytucji, za konstruktywną współpracę przy realizacji wszystkich przedsięwzięć dedykowanych społeczności naszej gminy.
"Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy." Takie ślubowanie składają wójtowie i burmistrzowie obejmując swój urząd. Ślubowanie to stanowi deklarację sprawiedliwego zarządzania zasobami publicznymi, kierowania się obiektywnym dobrem społeczności całej gminy, bez indywidualnych preferencji i interesów. Co roku nad poprawnością pracy wójta debatuje rada gminy, która w oparciu o zaprezentowany raport podejmuje decyzję o udzieleniu bądź nieudzieleniu wójtowi wotum zaufania i absolutorium. Udzielenie wotum zaufania oraz absolutorium oznacza aprobatę rady gminy wobec sposobu wykonania uchwał rady, budżetu oraz realizowanej przez wójta polityki.
Pełna treść raportu o stanie Gminy Dydnia za rok 2019 znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej https://dydnia.bip.gov.pl/raport-o-stanie-gminy/raport-o-stanie-gminy-dydnia-za-2019-r.html

Raport o stanie gminy 2019