Главное содержание

rajd

Prawie 35 kilometrów rowerowej przygody po Gminie Dydnia – w otoczeniu zielonych drzew, śpiewających ptaków, z wiatrem we włosach i radością w sercu. Tak w skrócie można opisać XI Rajd Rowerowy „Błękitną Wstęgą Sanu”, który odbył się 4 lipca 2020 r.

Uczestnicy rajdu wyruszyli z Krzemiennej, spod Zajadu u Schabińskiej, a gdy już przeprawili się promem przez San, mieli do wyboru dwa warianty trasy: dłuższą (34km) oraz krótszą (17km). Dłuższa trasa biegła przez Jabłonicę Ruską, Wołodź, Jawornik Ruski, Borownicę, Ulucz, Witryłów, Temeszów i kończyła się w Krzemiennej. Krótsza biegła natomiast przez Jabłonicę Ruską, Ulucz, Witryłów, Temeszów i też kończyła się w Krzemiennej. Uczestnicy rajdu dodatkowo brali udział w konkursie wiedzy o Gminie Dydnia, a także w konkursach sprawnościowych, wiedzy o ruchu drogowym oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy.
Celem imprezy było upowszechnianie turystyki rowerowej, zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu, a także odkrywanie walorów przyrodniczych i turystycznych Gminy Dydnia.
Organizatorami imprezy byli Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie, Starostwo Powiatowe w Brzozowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzozowie.