Главное содержание

23 sierpnia 2015 roku Jubileusz 50 – lecia Pożycia Małżeńskiego obchodziło 11 par małżeńskich z terenu Gminy Dydnia (3 pary Jubilatów ze względów zdrowotnych nie mogły wziąć udziału w obchodach). Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Dydni pod przewodnictwem Ks. Prałata Adama Drewniaka, w trakcie której Jubilaci odnowili złożoną przed laty przysięgę małżeńską.

Po Mszy Św. odbyło się okolicznościowe spotkanie w sali Wiejskiego Domu Kultury w Dydni. Złoci Jubilaci zostali odznaczeni przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które wraz z dyplomami gratulacyjnymi i okolicznościowymi upominkami wręczył Wójt Gminy Jerzy F. Adamski wspólnie z Kierownikiem USC Małgorzatą Pomykałą oraz Przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Szulem.
Nie zabrakło również życzeń, tradycyjnej lampki szampana oraz wspólnego odśpiewania „Sto lat”.
Przy akompaniamencie weselnej muzyki Jubilaci razem z rodzinami wesoło bawili się przez niedzielne popołudnie.
Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie od Prezydenta RP otrzymały następujące pary małżonków:

Krystyna i Bronisław Dmitrzak (Jabłonka)

Janina i Zbigniew Gratkowscy (Temeszów)

Katarzyna i Józef Sorówka (Ulucz)

Zofia i Stanisław Jatczyszyn (Dydnia)

Zofia i Kazimierz Kłodowscy (Dydnia)

Helena i Wiesław Kondraccy (Jabłonka)

Józefa i Tadeusz Myćka (Jabłonka)

Maria i Jan Nabywaniec (Krzywe)

Maria i Zdzisław Sokołowscy (Jabłonka)

Mieczysława i Ludwik Strzałka (Temeszów)

Maria i Kazimierz Śmigiel (Grabówka)