Главное содержание

Dnia 12 listopada 2015 roku w Samorządowym Przedszkolu w Dydni odbyło się spotkanie pt. "Kilka słów o niepodległości".

Na spotkanie przybyli znakomici goście:  porucznik Piotr Sokołowski - weteran wojenny oraz żołnierze z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku - major Piotr Lasek oraz porucznik Jakub Szyndlar. Najpierw głos zabrała  pani dyrektor Dorota Bluj, która powitała zebranych oraz zaprosiła gości do obejrzenia  programu artystycznego poświęconego Narodowemu Świętu Odzyskania Niepodległości. Starszaki recytowały piękne wiersze, natomiast maluchy towarzyszyły im podczas śpiewania hymnu narodowego oraz pieśni "Przybyli Ułani pod okienko". Po akademii pan Sokołowski opowiedział dzieciom o swojej służbie w polskiej armii podczas wojny, natomiast panowie z WKU opowiedzieli  jak wygląda praca współczesnego wojska. Żołnierze zaprezentowali swoje stroje oraz pokazali  różne nakrycia głowy noszone przez żołnierzy. Po rozmowie przedszkolaki zostały obdarowane słodkościami i upominkami. Na zakończenie pani dyrektor na ręce żołnierzy złożyła bukiety kwiatów oraz gorące podziękowania za udział w spotkaniu.