Главное содержание

Gmina Dydnia po wielomiesięcznych staraniach otrzymała środki w wysokości 200.000 zł. z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej Państwa na dofinansowanie wyposażenia w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne pomieszczeń dydaktycznych na wyposażenie Szkoły Muzycznej I st. w Dydni.
W imieniu Ministra Finansów promesę – datowaną na dzień 12 listopada 2015 r. – podpisała Dyrektor Departamentu Finansów Samorządu Terytorialnego Zdzisława Wasążnik.

Szkoła Muzyczna I st. w Dydni powstała w 2012 r., obecnie liczy 157  uczniów i  24 pedagogów realizujących naukę gry na następujących instrumentach: fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, flet, saksofon, klarnet, trąbka,  akordeon, gitara.
W świetle wprowadzanej w roku 2014 reformy szkolnictwa artystycznego konieczne jest wyposażenie sali rytmiki i kształcenia słuchu dla najmłodszych uczniów klas I – III w niezbędne instrumentarium Orff’a,  co umożliwi  realizację procesu dydaktycznego zgodnie z wymaganiami edukacyjnymi.
Zakup fortepianów i pianin umożliwi realizację zajęć indywidualnych na najwyższym poziomie dydaktycznym odpowiadającym  założeniom kształcenia na w/w. instrumentach.
Zakup pozostałych instrumentów muzycznych pomoże wyrównać szanse edukacyjne młodzieży z rodzin wykluczonych zawodowo, których sytuacja finansowa nie pozwala na zakup własnych instrumentów.
Zakup ławek szkolnych, krzeseł, regałów szkolnych  stanowi podstawowe wyposażenie klas dydaktycznych konieczne do realizacji zadań edukacyjnych.
Jednocześnie, umożliwienie uczniom nauki gry na instrumentach dobrej klasy będzie motywacją  do bardziej wytężonej pracy.