Главное содержание

W  dniach od 7 do 12 grudnia 2015 r.  delegacja 25 przedstawicieli jednostek samorządowych sześciu rejonów Mołdawii gościła w gminie Dydnia. Wizyta studyjna odbyła się w ramach projektu „Profesjonalizacja zarządzania operacyjnego – wdrożenie nowoczesnych metod pozyskiwania funduszy dla realizacji strategii rejonowych 6 rejonów Mołdawii – II etap”.

Program jest realizowany w ramach Programu „Polska Pomoc” Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej przez fundację Terra Humana w Warszawie oraz organizacje partnerską „Mostenitorii” w Balti w Mołdawii.
Goście z Mołdawii odwiedzili Urząd Gminy w Dydni, gdzie spotkali się z Wójtem Gminy Jerzym F. Adamskim oraz Zastępcą Wójta Stanisławem Pałysem, którzy odpowiadali na pytania dotyczące funkcjonowania samorządu gminnego.
Następnie samorządowcy udali się do Zespołu Szkół w Dydni, gdzie mieli okazję spotkać się z harcerzami, którzy w tym czasie przebywali w szkole na kursie zastępowych oraz zadawali pytania dotyczące funkcjonowania szkoły pani dyrektor Iwonie Pocałuń.
Kolejnym punktem wizyty w Gminie Dydnia była Szkoła Muzyczna I st. w Dydni, goście zwiedzili budynek szkoły, w której odbywa się nauka gry na 9 instrumentach i której uczniowie odnoszą ogromne sukcesy w Polsce i za granicą.
Samorządowcom z Mołdawii bardzo spodobała się Gmina Dydnia oraz byli pod wrażeniem rozwiniętej infrastruktury gminnej.