Главное содержание

Z ciepłem i blaskiem bijącym z Betlejemskiego Żłóbka kojarzą się najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta w roku – Boże Narodzenie.

Taki też był w Szkole Podstawowej w Witryłowie 8 grudnia 2015r. To właśnie w tym dniu odbyła się uroczysta Wigilia środowiskowa, którą w tym roku przygotowali rodzice uczniów naszej szkoły. Organizatorami tego pięknego spotkania był Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski oraz Stowarzyszenie Ziemia Dydyńska Przyjazna Dzieciom.
Spotkanie wigilijne rozpoczęło się jasełkami w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Witryłowie. Występ ten wprowadził wspaniały, świąteczny nastrój wśród wszystkich uczestników. Mali artyści przedstawili gościom piękny program o narodzinach Jezusa w Betlejem. Po występie uczniów naszej szkoły mogliśmy wysłuchać kolęd w wykonaniu uczennic ze Szkoły Muzycznej w Dydni Weroniki (skrzypce) i Karoliny (akordeon) Sabat.
Życzenia świąteczne złożyli wszystkim obecnym Wójt Gminy Jerzy F. Adamski, Prezes Stowarzyszenia Ziemia Dydyńska Przyjazna Dzieciom Dorota Bluj, Sołtys Agnieszka Węgrzyńska, Radny Adam Domowicz i Joanna Hocyk dyrektor szkoły. Swoją obecnością zaszczyciły nas również pracownice GOPS-u Kierownik Teresa Szelest i Anna Pilawska, Sekretarz Gminy Beata Czerkies oraz dziennikarz z Radia Rzeszów. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.
Świąteczną atmosferę spotkania dopełniły potrawy  wigilijne. Wśród, których były wszystkie najważniejsze: czosnek, barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i ruskie, gołąbki, grzyby na kwasie, kilka rodzajów ryby, kompot z suszu i przepyszne ciasta. Wszystkie potrawy były przygotowane własnoręcznie.
Wspólne spotkanie wigilijne, przebiegło w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości. Wszyscy goście na pamiątkę otrzymali od społeczności szkolnej aniołki a dzieci paczki pełne słodyczy przygotowane przez Sołtys Agnieszkę Węgrzyńską i Radnego Adama Domowicza.
Dziękujemy bardzo organizatorom za to, że mogliśmy wszyscy razem spędzić ten magiczny dzień.