Dnia 8 lutego odbył się Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny '' Bieszczady bez granic" -''Młody Wirtuoz'' w Sanoku. Szkołę Muzyczną I st. w Dydni reprezentowała uczennica Pani Moniki Śliwki - Paulina Zubel.
Konkurs zyskał już wysoką rangę i stał się uznaną imprezą muzyczną wśród pianistów. W tym roku do udziału zgłosiło się 62 pianistów z Polski, Rosji, Ukrainy, Danii. Paulina wystąpiła w I grupie i wykonała 2 utwory: W.L.Gillock- Miniatura w dawnym stylu i E.Newin- Narcyz. Międzynarodowe Jury w składzie - prof Andrzej Tatarski, prof. Viera Nosina , prof. Jarosław Drzewiecki, mgr Janusz Ostrowski , mgr Oksana Drozdowska przyznało tytuł '' Złotego Wirtuoza" Paulinie Zubel - jest to najwyższa nagroda w konkursie. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy pani Monice Śliwce za przygotowanie uczennicy do konkursu, a Paulince życzymy dalszych sukcesów.
https://gminadydnia.pl/archiwum/ru-ru/pszok/2-aktualnosci/674-zloty-wirtuoz-najwyzsza-nagroda-dla-pauliny-zubel#sigFreeId60a46a3332