Главное содержание

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

„Książki naszych marzeń” to program Ministerstwa Edukacji Narodowej wspierający organy prowadzące szkoły w zakupie książek do bibliotek szkolnych. Program ma promować czytelnictwo, ma wpłynąć na ucznia i jeszcze bardziej rozbudzić jego ciekawość, ma zachęcać do czytania.

Dnia 12 lutego 2016 r. w szkole Podstawowej w Grabówce odbyło się podsumowanie działań towarzyszących realizacji wyżej wymienionego programu. Przystąpienie do programu umożliwiło szkole zakup ponad 90 woluminów, książek o tematyce bliskiej współczesnym doświadczeniom uczniów, książek, które są chętnie czytane i jednocześnie rozwijają kompetencje, zainteresowania i uzdolnienia dzieci. Działaniami towarzyszącymi było przygotowanie wystawy prac dzieci związanych z bohaterami literackimi przeczytanych książek oraz wystawy zakładek do książek. Pod hasłem „Wierszykarnia” uczniowie wszystkich klas zaangażowali się w przygotowanie recytacji i odegranie scenek do znanych wierszy i utworów polskich poetów. Program koordynowała pani Maria Ruszel współpracując z wychowawcami klas, paniami: Wiolettą Mazur, Krystyną Podczaszy, Bożeną Głubisz i Anną Chorążak-Kłodowską.
Gośćmi spotkania byli: autor książek o powiecie brzozowskim i jednocześnie Wójt Gminy Dydnia pan Jerzy F. Adamski, z którym uczeń Konrad Bizoń przeprowadził krótki wywiad, pracownik GOKBPiW w Dydni i bibliotekarz pani Anna Podczaszy oraz rodzice naszych uczniów.

Teresa Mazur