Главное содержание

W tym roku trochę później niż wskazuje kalendarz, bo aż 14 lutego, wnuczęta zaprosiły babcie i dziadków z całej naszej miejscowości na piękną uroczystość z okazji ich święta.

W Sali Domu Ludowego w Witryłowie szanowni seniorzy obejrzeli program artystyczny przygotowany specjalnie dla nich przez uczniów naszej szkoły. Dzieci, poprzez wiersze i piosenki, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Joanna Hocyk, która serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła  życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Następnie głos zabrała Sołtys Agnieszka Węgrzyńska, Radny Adam Domowicz, Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski oraz Dyrektor GOKBPiW w Dydni Jacek Adamski. Wśród gości zaproszonych była również Sekretarz Gminy Beata Czerkies oraz Sołtys miejscowości Siedlanka Małgorzata Rutkowska wraz z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich. Panie zaprezentowały przyśpiewki ludowe charakterystyczne dla powiatu kolbuszowskiego oraz zaprezentowały kilka humorystycznych scenek, za które otrzymały gromkie brawa. Swoje umiejętności artystyczne dla naszych kochanych seniorów zaprezentowała również młodzież z naszej miejscowości. Po zakończeniu programu artystycznego babcie i dziadkowie otrzymali od swoich wnuków bukieciki z różyczek i piernikowe serduszka. Dzieci i panie nauczycielki w podzięce za przygotowany występ zostały nagrodzone czekoladami, które wręczył Pan Jan Nawrocki. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla  babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości… Jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia. Gorące podziękowania kierujemy również dla rodziców i przyjaciół naszej szkoły za przygotowanie  pysznego poczęstunku dla naszych wspaniałych gości, którzy przy suto zastawionych stołach miło spędzili niedzielne popołudnie.