Главное содержание

5 czerwca w Zespole Szkół w Niebocku spotkali się ze sobą zarówno dorośli jak i dzieci, aby wspólnie świętować Dzień Mamy, Taty i Dziecka i w rodzinnej atmosferze spędzić niedzielne popołudnie.

Oprócz zaproszonych rodziców i dzieci w spotkaniu wziął też udział Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski. Zebranych gości powitała pani dyrektor Bożena Chorążak, a potem rozpoczęła się część artystyczna, którą przedstawiły zarówno te młodsze, jak i starsze dzieci. Były więc tańce ludowe w wykonaniu małej „Kalinki”, występ wokalny szkolnego chóru „Triola”, który zaśpiewał rytmiczną i wpadającą w ucho wiązankę piosenek ABBY, a następnie klasy I-III  zaprezentowały się w wierszach, piosenkach oraz scenkach teatralnych. Na sam koniec średnia grupa „Kaliny” zatańczyła jeszcze jeden pokazowy taniec i rozpoczął się wspólny piknik rodzinny. Rozmowy przy kawie, herbacie czy ciastku przygotowanym i podanym przez Radę Rodziców były dobrą okazją do integracji nie tylko międzypokoleniowej, ale także lokalnej, gdyż do szkoły zawitali w tym dniu zarówno rodzice uczniów z Niebocka, ale także z Wydrnej i Grabówki. Dla najmłodszych również przygotowano atrakcje. Wielkim powodzeniem cieszył się dmuchany zamek, a także wata cukrowa oraz popcorn i lody. Same występy artystyczne były zaś doskonałą okazją dla dzieci, aby zaprezentować przed rodzicami swoje wielorakie talenty sceniczne i jednocześnie podziękować im za trud wychowania. W  przygotowanie całości spotkania dużo wysiłku włożyła zarówno dyrekcja szkoły, jak i nauczyciele oraz Rada Rodziców. Było jednak warto, bo każdy, kto tam był, mile będzie wspominał to popołudnie. Niedziela to zwykle dzień dla rodziny, to czas relaksu i wspólnej zabawy, a także okazja do bycia razem i wzmacniania więzi społecznych. Mamy nadzieję, że nasza szkolna inicjatywa sprostała temu wyzwaniu.

(J.R.-Ż)